Medzinárodná hasičská súťaž mladých hasičov v Pobedime

Medzinárodná hasičská súťaž mladých hasičov v Pobedime

Dňa 10. júla 2010 sa naše družstvo žiačok zúčastnilo medzinárodnej súťaže mladých hasičov v obci Pobedim. Súťaže sa okrem nás zúčastnili hasiči z obce Pobedim, Stará Turá, Lúka nad Váhom, Toužim (Česká republika), Szeghalom (Maďarská republika) a Lodza (Poľsko).

Slávnostné otvorenie vykonal predseda DHZ Pobedim Martin Piškula a starosta obce Pobedím Martin Lednický. Súťažilo sa v disciplínach štafeta a hasičský útok možnosťou 2 pokusoch v oboch disciplínach. Na súťaži súťažilo celkovo 9 družstiev z toho 6 chlapčenských a 3 dievčenske. V kategórií dievčatá sa na 3.mieste umiestnili naše žiačky na druhom mieste hasiči z Českej republiky – Toužim a prvé miesto v kategórii dievčatá získalo družstvo obce Lúka nad Váhom s dosiahnutým časom 98,95 štafeta a 25,51s útok s vodou. Na medzinárodnú hasičskú súťaž sa dostavil aj bývali minister vnútra JUDr. Róbert Kaliňák ktorý slávnostne odovzdával ceny a trofeje víťazním týmom. V kategórií chlapci na 6 mieste skončili hasiči zo Starej Turej – SR, 5.miesto patrilo Českej republike – Toužim, 4.miesto Poľskej republike – Lodza, 3.miesto Lúka nad Váhom – SR, 2.miesto Maďarská republika – Szeghalom a 1.miesto získalo v kategórií chlapci Pobedim.

Po hasičskej súťaži nasledoval voľný program. Naši mladí hasiči mali možnost zastrieľať si zo vzduchovky, povoziť sa na štvorkolkách alebo vyblázniť sa na nafukovacej vodnej šmykľavke.

Fotogaléria

Štafeta

Útok – neplatný (nevynulovaná časomiera)

Útok – úspešný

Tu by bolo dobré spomenúť, ze prvé B-čko nebolo dobre zapojené a tlak vody ho vyrazil z čerpadla.

Spomienkové video